Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Výuka a individuální tréninky plavání probíhají prakticky výhradně v plaveckém bazénu:

bazén Šutka - pohled od silnice

Jde o 50m bazén s teplotou vody 27,2 °C. S ohledem na otevírací dobu 50m bazénu a mé časové možnosti lze plavat zhruba v rámci doby od 6.15 h do 11.00 h dopoledne v úterý a ve čtvrtek.

Tréninky v jiných pražských bazénech než je Aquacentrum Šutka nenabízím. Nemám na to časový prostor a výuka by byla pro vás příliš drahá.

Doprava do bazénu

Do bazénu Šutka se dostanete autem (k dispozici je velké neplacené parkoviště) či autobusem. Jde o autobusovou zastávku „Čimický háj“ linek 102, 144, 152, 177 a 200. Všechny tyto autobusy jezdí od Metra C Kobylisy (výstup „Katastrální úřad“) až do zastávky „Čimický háj“. Dopravní spojení pomocí MHD je opravdu dobré a rychlé. Bazén je hned naproti zastávce. Doporučuji koupit permanentku pro vstup do bazénu.

Kde se setkáme? Velké plavecké hodiny přímo u vody.

bazén Šutka - plavecké hodiny

Místem setkání číslo jedna jsou plavecké hodiny u 50m bazénu (tj. přímo hodiny u vody, nikoli hodiny u recepce). Plavecké hodiny jsou vidět na fotkách bazénu vzadu na pruhované oranžovo-červené stěně. Hodiny jsou vidět i na fotce zde.

Stoupněte si prosím přímo k pruhované stěně pod velké kulaté plavecké hodiny u 50m bazénu v době začátku plavecké lekce a počkejte tam prosím na mne. Dodržte prosím tento postup, ať se zbytečně nehledáme, obzvláště pokud jde o první setkání. Místo setkání i začátek lekce budete mít uveden spolu s bližšími informacemi ještě v pokynech na faktuře. Proč plavecké hodiny? Plavecké hodiny jsou skoro jediné jednoznačně dané místo přímo u vody v bazénu, kde se můžeme setkat aniž bychom se nějak hledali ve vodě či na břehu jinde.

Co se stane, když si stoupnu pod ty hodiny?

Já bývám v době začátku plavecké lekce již v bazénu, není mým zvykem chodit pozdě. Když tam někoho pod těmi hodinami uvidím nečinně stát, tak k němu přijdu a oslovím ho. Ověřím si, že čeká na mne. Berte prosím na vědomí, že do té doby, než vás tam objevím či případně vy objevíte mne, tak můžu plavat v bazénu či být někde v prostorách bazénu (např. občas odbíhám se kouknout do trezoru na telefon – typicky, když má plavec zpoždění).

Pod kulatými plaveckými hodinami prosím počkejte vy na mne, nikoli naopak! Má to své důvody. Nečejekte, až mne pod hodinami uvidíte a soupněte si tam prosím vy jako první právě v okamžiku plánovaného začátku lekce. Já v bazénu bývám včas, takže nemějte obavy, že byste tam na mne dlouho čekali, za chvilku bych měla být u vás. Naopak, kdybych čekala pod hodinami já na vás, tak bych se tam občas načekala… Berte prosím na vědomí, že kdybych náhodou vedla trénink z vody, tak taky mohu plavat v bazénu až do té doby, dokud vás neuvidím stát pod hodinami. Jedna otočka v bazénu mi trvá cca 2 minuty. Do 5 minut bych si vás měla všimnout. Opět nemohu čekat já na vás, protože bych prochladla a byla nemocná, musím se plaváním předem zahřát, protože obvykle s vámi pak plavu podstatně pomalejším tempem, než jsem zvyklá a prochládám. Nicméně většinou již s plavci neplavu a bývám na suchu na břehu. Ale tato možnost zde pořád je… A kdybychom oba plavali, nebo každý na sebe čekali někde jinde, snadno bychom se mohli minout, i v případě, že se už známe.

Kde jinde mne můžete potkat?

V případě, že už se dobře známe, tak mi nevadí, když se zkušený plavec rozplavává v bazénu ještě před začátkem lekce a v době začátku lekce postojí u břehu ve vodě na straně plaveckých hodin a počká na mne, až za ním přijdu. Tento postup však přepokládá, že jde o zkušeného plavce a já si ho všimnu a najdu ho ve vodě, což nemusí vždy fungovat! Obzvláště pokud by plavec plaval kontinuálně, tak si ho vůbec nemusím mezi jinými plavci všimnout. Takže v případě nejasností platí zásada, že vy hledáte mne na místech, kde se obvykle pohybuji a dáváte mi o sobě vědět. A na druhou stranu já vás hledám a očekávám převážně pod plaveckými hodinami 50m bazénu. Jakýkoli jiný postup je nespolehlivý a může vést ke zvájemnému nedorozumnění. Pokud nedodržíte postup setkání s plaveckými hodinami a mineme se, považuji to za vaši chybu, protože jste nedodrželi mé pokyny, co se týče místa a času setkání! Platí, že snáze najdete obvykle vy mne, než já vás. Když jsem ve vodě, plavu obvykle v neoprenku, když jsem na břehu, tak byste mě tam měli vidět.

Když mne uvidíte a najdete dřív v prostorách bazénu, tak oslovte prosím vy mě. Nejčastěji bývám na schůdkách u svých plaveckých pomůcek nebo si cvičím úplně nahoře nad schůdky na terase, takže tam mne obvykle najdete. Když už se budeme vzájemně znát, tak se můžeme najít i jiným způsobem v bazénu (typicky u mých věcí či na břehu), ale napoprvé či v případě nějakého problému se setkáním, tak platí pořád KULATÉ PLAVECKÉ HODINY jako místo setkání číslo jedna! Nespoléhejte se prosím na to, že budu hledat plavce plavajícího ve vodě. To bych pak mohla odučit úplně jinou černou či červenou čepičku než jste zrovna vy :).

Pozdní příchody (moje či vaše)

Když byste přišli později, tak si prosím soupněte pod hodiny jakmile dorazíte do bazénu, ale předem mi raději dejte vědět formou SMS, že máte zpoždění. Když mne prosím uvidíte ležet na schůdkách bazénu, tak mne prosím probuďte :). Kdybychom se vzájemně nenašli do 5 minut od začátku plavecké lekce, dejte mi prosím vědět na můj telefon (ideálně formou SMS). Počítám, že na tu chvilku byste od těch hodin odběhli do trezoru poslat mi zprávu, a pak byste se opět vrátili pod ty hodiny… Kdyby se stalo, že mne ani do 15 minut po plánovaném začátku plavecké lekce nijak neseženete osobně ani na mobilu, a přesto jste po tu dobu na mne čekali pod hodinami u 50m bazénu, tak považujte lekci za ukončenou. Mohla jsem zaspat či se mi mohlo něco stát a řešili bychom to následně individuálně. Buď bych vám vrátila peníze za neuskutečněný trénink, nebo bychom se domluvili na náhradním termínu. Zatím se mi to stalo za dobu co vedu tréninky pouze jednou. Pokud vy nedorazíte do 15 min. (akademická čtvrthodinka) od plánovaného začátku plavecké lekce a nedáte mi do té doby vědět na mobil, co se s vámi děje, tak obvykle považuji plaveckou lekci bez náhrady za uskutečněnou a zároveň z vaší strany za ukončenou.