Jitka Vachtová - individuální kurzy plavání

Bazén Šutka

Bazény

Plavecké lekce (individuální kurzy plavání) probíhají převážně v plaveckých bazénech:

bazén Šutka - pohled od silnice

Výuku a tréninky plavání nabízím nejlevněji v bazénu Šutka. Lze se však domluvit i na jiném plaveckém bazénu. Pro účely výuky je však třeba počítat s bazénem, kde lze bez problémů dostoupnout. Proto např. plavecký stadion Podolí není pro výuku základů plavání vhodný, protože je tam všude hloubka. Pokud jste již dobří plavci a ovládáte všechny plavecké způsoby, tak lze plavat i v Podolí. Na Výstavišti se v jedné polovině dostoupne, druhá má hloubku kolem 4 m. Pro toho kdo více plave, může být Výstaviště výzvou, protože lze koupit permanentka bez omezení počtu vstupů a doby pobytu. Zde jsou bližší informace k pražským bazénům Prahy 8 a okolí.

Aquacentrum Šutka

bazén Šutka - 50 m bazén

Osobně preferuji bazén Šutka. Jde o 50 m bazén s teplotou vody 27,2 °C. Pro výuku dětí je k dispozici i malý výukový bazén. S ohledem na otevírací dobu 50 m bazénu a mé časové možnosti lze plavat zhruba v rámci této doby:

  • PO až PÁ od 6.30 do 21.30,
  • SO, NE, svátky od 10.15 do 21.30,
  • v jiné časy či dny po dohodě.

Pozor na výběr večerních časů. V bazénu Šutka platí, že poslední návštěvník je do areálu vpuštěn ve 20.45 a poslední návštěvník s permanentkou je do areálu vpuštěn ve 21.15. Takže, pokud budete chtít mít výuku např. od 21.00 v bazénu ve vodě, pořiďte si určitě permanentku, aby Vás vůbec pustili do bazénu!

Do bazénu Šutka se dostanete autem (k dispozici je velké neplacené parkoviště) či autobusem. Jde o autobusovou zastávku „Čimický háj“ linek 102, 144, 152, 177 a 200. Všechny tyto autobusy jezdí od Metra C Kobylisy (výstup „Katastrální úřad“) až do zastávky „Čimický háj“. Dopravní spojení pomocí MHD je opravdu dobré a rychlé. Bazén je hned naproti zastávce. Doporučuji koupit permanentku pro vstup do bazénu.

Jiné pražské bazény

Tréninky v jiných bazénech jsou možné po dohodě. Z ostatních bazénů nabízím možnost tréninků v bazénech: Výstaviště Holešovice, Lázně AXA, areál Hloubětín a plavecký stadion Podolí. Cena tréninků zde však bývá znatelně vyšší. Nicméně obvykle nemívám čas na dojíždění do jiného bazénu než na Šutku. Výuka v jiných bazénech by připadala v úvahu po dohodě spíše během pátků či víkendů. Tréninky v jiných pražských bazénech než zde jmenovaných, by připadaly v úvahu opravdu zcela vyjímečně.